Avrupa’da Gençlerin Katılımı Ve Gençlik Politikası kitabımız yayınlandı !

sebeke_karsilastirmalianaliz_kapakAvrupa’da Gençlerin Katılımı ve Gençlik Politikası başlıklı bu çalışma Avrupa coğrafyasında gençlerin katılımına yönelik örnek olaylara yer vermektedir. Bunlar arasından siyasi katılım dene- yimi, sivil katılım deneyimi ve sosyal hareketler ve katılım deneyimi üç ayrı ülke üzerinden ayrıntılı olarak tartışılmıştır. Kitapta ayrıca gençlerin katılım modelleri, AB ve gençlerin katılımıyla ilgili genel çerçevenin tartışılması, gençlik politikası hakkında bir yasal öneri metni olan Beyaz Kitap ve genç- lik politikaları göstergeleri dokümanının bir incelemesi de yer almaktadır. Bu çalışmanın Türkiye’de gençlik politikaları tartışmasına katkıda bulunacağını umut ediyoruz.

Emre Gür, Uluslararası Avrupa Formasyon Merkezi’nin (CIFE) Türkiye temsilcisi ve Türkiye Avrupa Vakfı Genel Sekreteri’dir.

Devin Bahçeci, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde STK Eğitim ve Araştırma Birimi Şebeke projesinde koordinatör olarak çalışmaktadır.

[button color=”#FFFFFF” background=”#287da5″ size=”medium” src=”http://www.sebeke.org.tr/wp-content/uploads/2014/06/Avrupada-Gençlerin-Katılımı-Ve-Gençlik-Politikası.pdf”]İndirmek için tıklayınız![/button]