Brüksel Çalışma Ziyareti

_DSC0100

10 – 17 Ekim 2013 tarihleri arasında, Türkiye’de hak temelli çalışan 10 farklı sivil toplum kuruluşunu temsil eden 10 farklı katılımcının katılımı ile Brüksel Çalışma Ziyareti düzenlendi. Katılımcıları; Avrupa Birliği, Avrupa Konseyi ve Avrupa’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile bir araya getirmeyi amaçlayan Brüksel Çalışma Ziyareti kapsamında toplam 24 farklı kurum ile 26 farklı görüşme gerçekleştirildi. Ziyaret edilen kurumların 10’u çeşitli kamu kurumları temsilcileri iken (Avrupa Birliği kurumları, parlamenterler, Avrupa Konseyi kurumları),  geriye kalan 13 kurum ise sivil toplum kuruluşlarıydı.

Çalışma ziyareti sayesinde, katılımcılar Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi gibi kamu kurumlarının nasıl işlediklerini yerinde görme; Türkiye – AB ilişkileri hakkında fikir edinme fırsatı buldular.

Ayrıca,  katılım ve yurttaşlık tartışması çerçevesinde 14 farklı sivil toplum kuruluşu ziyaret edilerek, bu kurumların işleyişleri, yurttaş katılımını arttırmak için geliştirdikleri yöntemler, ağ yapıları gibi konularda bilgi edinildi.

Görüşmeler ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

One Reply to “Brüksel Çalışma Ziyareti”

Comments are closed.